ENDÜSTRİYEL ARITMA
SİSTEMİ NEDİR ?

Günümüzde su kaynakları çok fazla kirliliğe maruz kalıyor. Suyu temiz bir şekilde kullanabilmek için de farklı yöntemlere başvuruluyor. Bunlardan en yaygını su arıtma sistemlerinin kullanılmasıdır. Su arıtma sistemleri suyun içindeki zararlı maddeleri, kirliliği, bakterileri temizliyor. Bu sayede sular temizlenerek daha sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor. Bu sistem evlerde kullanıldığı gibi endüstriyel su arıtma olarak firmalar tarafından da tercih ediliyor. Endüstriyel su arıtma sistemleri genelde büyük iş yerlerinde, fabrikalarda kullanılıyor.

team meeting

Endüstriyel Su Arıtma Sisteminin Avantajları Nedir?

Artan sanayileşme ve nüfus ile mevcut su kaynaklarımız hem kirlenmekte hem de azalmaktadır. Bu durum, atık suyun geri dönüştürülmesi için bir ihtiyaç doğuruyor. Hatta bundan dolayı birçok ülkede su arıtma konusunda yasal düzenlemeler dahi var. Endüstriyel alanda özellikle tekstil, gıda gibi sektörlerde su kullanımı fazla olduğundan atık su arıtma sistemi bu alanlar için biçilmiş kaftan. Endüstriyel su arıtma sistemleri ile atık sular da geri dönüştürülerek kullanılabilir. Endüstride, arıtılmış atık sular petrol rafinerileri, soğutma kuleleri, baca gazı yıkama gibi sayılamayacak kadar fazla alanda kullanılabilir.

  • Firmalar için maliyet azalır. Endüstriyel su arıtma sistemleri kullanan firmalar maliyet açısından avantaj sağlıyor. Hem atık su arıtma sayesinde temiz su elde ediyorlar hem de kullandıkları pahalı makinelerin temiz su sayesinde kireçlenmeden dolayı bozulma ihtimalini ortadan kaldırıyorlar.
  • Su kullanımını azalttığı için kaynak ve enerjilerimizi korumaya yardımcı olur.
  • Verimliliği artırır ve hızlandırır.
  • Çevreye salınan atık miktarını azaltır.
  • Kirlilik sebebiyle oluşan su kaybı azaltılır.